Jdi na obsah Jdi na menu
 


o YORKSHIRECH

Chcete si pořídit yorkshira a nevíte jestli jste připraveni?

1)Pokud chodíte do práce a trávili by ste málo času s pejskem,pejsek bude neštastný .Hlavně na pejska musíte mít dost času než se vše naučí...Pejsek by si na vás zvykl a kdyby byl doma sám každý den tak by trpěl.

2)Musíte mít doma náké hračky aby mohl pejsek chvíle doma sám něco dělat-hrát si.

3)nejlepší krmivo pro pejska je ROAL KANIN

4)pejska nesmíte překrmovat všelijakými mastnými výrobky,ale naopak mu někdy za odměnu dát pamlsek pro psy.

5)než se pejsek vše naučí,bude mu to taky nákou dobu trvat,tak nespěchejte a budte trpělivý

6)nemlatte pejska za to že vám dom udělá loužičku,jen mu musíte naznačit,že to nesmí dělat!!!

7)Chodte spejskem na  na dostatečné procházky podle věku.

TAK CO,MYSLÍTE,ŽE JSTE PŘIPRAVENI POŘÍDIT SI YORKSHIRA???

 

                         ZAJÍMAVOST

Všeobecně o yorkshirech | Jorkšírský Terier

výška: pes i fena okolo 0,20 m; váha: maximálně 3,2kg

Zrození yorkshire teriéra bylo vyvoláno ekonomickou situací. Pracovníci vlnařského průmyslu, žijící na břehu skotské řeky Clyde, zaměstnávali pro lov tradičně malého teriéra, kteří nesl jméno oblasti (Clydesdale). Když na počátku 19. století opustili Skotsko a usadili se v hrabství Yorkshire, kde měli lepší odbytové možnosti, přivedli s sebou psy, kteří se spářili s místními teriéry. V této době bylo pytláctví, ačkoli přísně stíháno, velmi běžnou záležitostí a malí teriéři byli využívání k vyhánění králíků z děr a jejich chytání. Dlouhá psí srst byla nezbytností, protože umožnila psa rychle uchopit, musel-li pytlák překotně opustit své stanoviště. Aby se srst prodloužila, byl pes určitě zkřížen s maltézáčky, překrásnými a vynikajícími krysaříky, dovezenými do Anglie námořníky. Je jisté, že yorkshire teriéři, potomci všech těchto odvážných malých psíků, si zachovali veškeré schopnosti skutečných teriérů. Jsou velmi dobrými kamarády, robustními, hravými, aktivními, sportovními, výbornými plavci a lovci hledajícími sebemenší díru a číhajícími na hlodavce. Yorkshire teriér s mírnou, oddanou povahou, obzvlášť inteligentní a družný, je také typem psa, kterého můžete vzít bez problémů kamkoli. Navíc je se svou dlouhou hedvábnou srstí ocelově šedé barvy velmi krásný. Je politováníhodné, že móda vyžadující stále menší a menší psíky, napomohla intenzivním chovům, které plemenu škodí jak po stránce fyzické, tak i psychické. Proto je třeba při koupi tohoto psa mimořádná pozornost.

Tento pes, trpasličí teriér se spíše malou a plochou hlavou má černý nos, černé a jiskrné oči a malé vzpřímené uši do "véčka". Čelisti by měly být pravidelné. Tělo je plecité a hřbet rovný; končetiny jsou pravoúhlé a tlapky co nekulatější. Na polovinu krácený ocas je pokryt hojně srstí, která je tmavší než na těle. Srst je dlouhá, rovná, lesklá, má jemnou a hedvábnou strukturu. Její barva je tmavě ocelově modrá, hlavně ne stříbřitě modrá a v žádném případě s příměsí plavých, bronzových nebo černých chlupů. Na hlavě, hrudi a spodních částech končetin je zlatavě plavá.

 

 

 

 

 

 

VZHLED YORKŠÍRSKÝCH TERIÉRŮ----Všeobecný vzhled

Yorkšírský terier má malou hlavu s krátkým čenichem a tmavýma bystrýma očima.

Mozdry musí být černé.Uši jsou malé vztyčené,mají trojuhelníkový tvar a jsou pokryté

krátkou,tmavou srstí.Tělo je kompaktní s rovným hřbetem a pevnými bedry.

Ocas se kupíruje,je nesen nad úrovní hřbetu a má šedomodrou barvu.

Obrazek

Povaha

Yorkšírský terier je roztomilý,který je důvěřivý,odvážný a vyrovnaný jeto živý a temperamentní pes,je hravý přítulný a inteligentní.

 
 

 

Portrét


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec >>
<< 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Statistiky

Online: 2
Celkem: 51599
Měsíc: 182
Den: 4