Jdi na obsah Jdi na menu
 


proč si vlastně pořídit yorkshira???

Proč si vlastně vybrat Yorkšira


York patří bezpochyby k nejatraktivnějším malým psům. Je to přizpůsobivý, ale zároveň hrdý pes.

Houževnatost, nepoddajnost, odvaha a ostražitost. Jsou schopni s vámi vydržet na dlouhých procházkách a vykazují značnou výdrž. Pro trénovaného yorka není problém ujít dvacet kilometrů v jednom kuse. Je ideálním rodinným psem do bytu. Váží v průměru 2 až 3 kg. Takto lehký a malý pes se krásně hodí do městského bytu. Yorci nemění srst. Na rozdíl od ostatních psích plemen nedochází u yorkšíra na jaře a na podzim k výměně srsti. Koberec, pohovka a celý váš byt tak zůstanou psích chlupů ušetřeny. Pro jeho radostnou a hravou povahu ho mají rádi jak dospělí, tak i děti. Díky své samostatnosti je rovnocenným členem rodiny, nikoliv individualistou, jak bývá někdy označován. Někdy se u yorků projevuje jistá opatrnost, která může mít původ v předchozí špatné zkušenosti, jež psa poznamenala.

Když se rozhodnete pořídit si yorkšírského teriéra, musíte vzít v potaz daší faktory. Budoucí domov yorka. Snadno se dá york chovat i v městském bytě. Stačí mu i malý prostor, při dostatečné možnosti pohybu na vycházce. Náklady. Jsou nedílnou součástí pořízování yorka. Nepatří sice mezi nejlevnější, ale záleží na tom, zda chcete mít psíka s průkazem původu (s PP) či nikoli. Yorci s průkazem původu se cenově pohybují od 10 000 do 15 000 Kč. Ovšem záleží na rodokmenu, čím větší šampión, tím dražší štěňátka a to vás pak tokový psík může vyjít třeba na 45 000 Kč. U yorků s průkazem původu máte 100% jistotu, že Vám z toho yorkšírský teriér opravdu vyroste. Jsou samozřejmě i yorkové bez průkazu původu a ty jsou cenově dostupnější, zhruba od 4000 do 8000 Kč. Ale musíte být obezřetní u jakého chovatele budete yorka kupovat, protože by se Vám také mohlo stát, že z toho roztomilého štěnátka, za které jste dali 8000 Kč, Vám vyroste roztomilý kříženeček. A to není moc příjemné. Lidé jsou různí, dobří i špatní, proto je dobré vždy vše pečlivě rozmyslet a štěně si pořádně prohlédnout, jestli je od pohledu zdravé.

K tomu všemu musíte zahrnout náklady na stravu, poplatky za psa, výbava zahrnující předměty každodenní péče, očkování, .....atd. To je samozřejmě u všech pejsků a né jen u yorků.

 


 

 

 
 

 

Portrét


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec >>
<< 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Statistiky

Online: 1
Celkem: 51598
Měsíc: 181
Den: 3